Biografia

Maitè Perroni Beorlegui (ur. 9 marca 1983 w mieście Meksyk) – meksykańska aktorka i piosenkarka. Najlepiej znana z ról w telenowelach Zbuntowani, Nie igraj z aniołem, Mój grzech oraz Triumf miłości. Międzynarodową sławę zyskała jako członkini latynoskiej grupy pop RBD. Maitè Perroni Beorlegui urodziła się Meksyku, a wychowała w mieście Guadalajara. Maitè ma dwóch młodszych braci, Adolfo i Francisco. W wieku 12 lat Perroni przeniosła się z rodziną do Meksyku. W latach 2000-2002 studiowała w Televisa’s Centro de Educacion Artistica (CEA).

Debiutem Maitè była rola Guadalupe Fernandez w telenoweli „Rebelde”, w Polsce znanej jako „Zbuntowani”. Serial był emitowany od 2004 do 2006 roku; nakręcono 440 odcinków. Sukces „Rebelde” na całym świecie spowodował powstanie zespołu RBD, w którym Maitè była wokalistką.
Wraz z zespołem Perroni osiągnęła międzynarodową sławę. Z RBD Maitè wydała 9 albumów w językach hiszpańskim, portugalskim i angielskim, które sprzedały się w nakładzie 15 mln egzemplarzy na całym świecie, a także koncertowała z zespołem w Ameryce Łacińskiej i Europie. Perroni napisała piosenkę Tal Vez Manana, którą wykonała na czwartym studyjnym albumie RBD „Empezar Desde Cero”, na tej też płycie wykonała tytułową piosenkę albumu. W 2008 roku RBD wydało komunikat o rozpadzie grupy w 2009 roku.
W 2008 roku Maite Perroni zagrała główną rolę w „Nie igraj z aniołem”, gdzie wystąpiła u boku Williama Levy’ego. Na potrzeby telenoweli nagrała utwory, Este Soledad, Separada de ti i Contigo. W 2009 roku otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki młodzieżowej „Mejor Actriz Juvenil 2009″ za rolę Marichuy w „Nie igraj z aniołem”.
Rok później wraz z zespołem Reik nagrała piosenkę Mi Pecado, która promowała najnowszą telenowelę Perroni „Mój grzech”.
W 2009 roku również zagrała w jednym z odcinków trzeciego sezonu serialu „Mujeres Asesinas”.
17 lipca 2010 roku Maitè Perroni wydała singiel No Vuelvas, a także (z Marco di Mauro) nagrała utwór A Partir de Hoy, który nagrano na potrzeby nowego serialu z Perroni w roli głównej – „Triumf miłości”, w którym znów zagrała z Williamem Levy.
W 2012 roku zagrała w telenoweli „Cachito de Cielo” u boku Pedra Fernandeza. Na potrzeby serialu nagrała piosenkę „Te Dare Mi Corazon”, którą napisał Mane de la Parra.
Maite była twarzą różnych firm kosmetycznych i modowych takich jak Surat, NYX Cosmetics, Asepxia, Cklass czy batonów “Helato de Bonice” a w 2007 roku wyprodukowano lalkę Barbie z podobizną Maitè, a właściwie jej bohaterki z „Rebelde”.
W 2008 roku otrzymała swoją pierwszą główną rolę w telenoweli „Cuidado con el ángel”, która stała się sukcesem na całym świecie. Dzięki roli Marichuy zdobyła nagrodę TvyNovelas 2009 dla najlepszej młodej aktorki. Na potrzeby telenoweli nagrała 4 piosenki: Contigo, Ave Maria, Esta Soledad, Seperade de ti.